на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Проект "Бібліотека, влада, населення"

  СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

  IV сесія V скликання

  Р І Ш Е Н Н Я № 50

  від 20 жовтня 2006 року м. Сокаль

   

  Про звернення Сокальської
  районної ради до Президента
  України

  Беручи до уваги звернення депутата Кожушко О.В., керуючись ч.2 ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та враховуючи висновки постійних комісій з питань освіти, культури та духовного розвитку та з питань регламенту, депутатської етики та зв’язків із засобами масової інформації, Сокальська районна рада, -

  ВИРІШИЛА:

  1. Прийняти звернення Сокальської районної ради до Президента України В.Ющенка (додається).
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури та духовного розвитку (В.Мазник).

  Голова районної ради Олег Солодяк


  З В Е Р Н Е Н Н Я
  Сокальської районної ради до Президента України
  Віктора Ющенка

  Україна, як могутня та вільна держава, завжди славилась красою, розумом та працелюбством свого народу, своїми багатими та щедрими землями, миролюбством та гостинністю. Та, на жаль, це не завжди було до вподоби її ворогам і завидникам, які те й робили, що черговий раз хотіли загарбати, сплюндрувати та зневажити нашу Україну. І в таку пору на захист рідної країни ставали її сини і дочки, земля і небо, Віра і Господь.

  Одним з таких героїв був Василь Макух (14.11.1927 – 10.11.1968) , уродженець села Карів Сокальського району Львівської області, український правозахисник, дисидент. В 1942 - 1946 роках перебував в Українській Повстанській Армії, у військовій розвідці. В 1946 році у важкому бою поранений, захоплений НКВД та засуджений до десяти років концтаборів. Після звільнення йому категорично заборонено повернутись до рідної домівки, тому вимушений був оселитись в місті Дніпропетровськ, де також активно включився в правозахисний рух. Вершиною його незламності та патріотизму, став акт самоспалення 5 листопада 1968 року, на Хрещатику в столиці України – Києві. Цей акт став протестом українця Василя Макуха проти військової агресії СРСР в Чехословаччину, проти комуністичної, тоталітарної системи, масової русифікації та приниження українців. Похований герой в селищі Клочко на Дніпропетровщині.

  Герої такої звитяги, як Василь Макух, в світі відзначені своїми державами, урядами, а пам’ять про них живе вічно.

  У зв’язку з цим, ми депутати Сокальської районної ради, звертаємось до Вас з проханням, відзначити на державному рівні відданого сина України, Василя Макуха, присвоївши йому звання Героя України посмертно.


  Прийнято на IV сесії V скликання Сокальської районної ради
  20 жовтня 2006 року


   

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського