на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Історія бібліотеки

  Зростаймо духовно

  Радіочитання

  (огляд літератури на духовну тематику)

  Вдягла весна мережану сорочку
  Умившись і звільнившись від турбот,
  І підіймає волошкові очі
  До вищих, до церковних позолот.

  Після довгого зимового сну побудилась до життя природа. Повернулись із далеких країв птахи, зодягнулись в зелень дерева. З проходом весни повернулась надія і в наші серця, адже скоро всі християни будуть святкувати воскресіння Ісуса Христа. І всі ми повинні зрости духовно, бо нам так її бракує. Саме тому пропоную слухачі, книги, які б допомогли Вам очистити своє серце й для, бо як пишеться в Євангелії від Матвія „лише чисті серцем побачать Бога”.

  Кожен християн з моменту хрещення стає на шлях невидимої боротьби з безтілесними ворогами.
  Невидима боротьба ... щось таємниче криється у цих словах, і нам, сучасним людям, нелегко їх сприйняти. Адже життя навколишнього світу влаштоване на матеріальних заходах, і коли людині доводиться боротися, то лише за якість видимі речі. А проводити внутрішню невидиму боротьбу здатний лише той, хто живе життям духовним.

  Перша книга, яку я представляю Вашій увазі так і називається "Невидима боротьба" Никодима Святогорця.
  Історія її написання сягає кінця XVII століття. В той час італійський священик Лоренцо Єкуполі опублікував свої нотатки про духовне життя. Двісті років по тому Никодим Святогорець переклав її грецькою. Додавши цитати зі святого Письма й творів отців церкви. Ще через сто років Теофан Затворник перекладає цю книгу російською мовою. І сьогодні я пропоную Вашій увазі переклад українською. Автор книжки дає поради, як зодягнутися у зброю чеснот, щоб здобути перемогу. Важливу роль у цій боротьбі він відводить молитві. Читайте цю книгу без сумніву та страху, а з довірою до Христа ведіть повсякдень невидиму боротьбу.

  Наступна книга: "Щирі розповіді прочанина своєму духовному отцеві" продовжує тему важливості молитви. Цю книгу можна назвати дороговказом для вивчення Ісусової молитви написані „Щирі розповіді” в середині ХІХ ст. в російському монашому середовищі, але невідомо, хто був інший автор.
  Книга містить сім розповідей прочанина про те, як він здобув дар внутрішньої, безперервної молитви серця.

  „Спільнота – місце радості та прощення” - одна з найвідоміших книг Жана Ваньє – професора філософії Торонтського університету, який заснував християнські спільноти для осіб розумово неповносправних і тих, хто хоче розділити з ними своє життя. Ця книга про людські стосунки, про нашу спрагу єдності. Про те, як спільнота може стати місцем нашого зцілення та зросту. Ця книга про людське серце.
  „Наше серце, яке воно є, не потребує ні слави, ні влади, ні успіху, ні почестей єдина його потреба – це любов та єднання зі серцями інших людей”.
  Але це книга не лише про життя маленьких спільнот. Вона написана також з болісного відчуття роз’єднаності та ворожнечі у великій спільності людства. Вона написала в молитві за мир...
  Тридцять сім років автор книги живе у спільності з неповносправними людьми. Які навчили його краще розуміти себе та інших, зрозуміти, що означає бути людиною і яка є дорога до росту у внутрішній свободі, у любові. Читайте цю книгу та разом з її автором шукайте та пізнавайте істину.

  В наступній книзі, з якою я хочу Вас ознайомити, розповідається про молоду людину, що була цілковито віддана служінню ближньому і Богові. Ця людина цікавилась і питаннями культури, любила спорт, була чудовим альпіністом, її цікавили також питання розвитку суспільства, справжні життєві цінності. Водночас це була людина глибоко віруюча, духовним хлібом якої якої було Євангеліє, людина непохитного характеру і внутрішньої рівноваги, палко віддана служінню своїм барам, згоряючи у вогні любові, що наказувала, перед усім за правилом абсолютної першості, приходити до бідних і хворих.
  П’єр Джорджо Фрассаті "Людина восьми блаженств". Так називається ця книга. Прожив П’єр Джорджо всього двадцять чотири роки, але своїм коротким життям засвідчив, що святість доступна для всіх.
  А чи задумувались над тим що живемо ми згідно з тим як думаємо: ось послухайте яку силу має думка.
  Йшов собі полем подорожній – і раптом у траві побачив якийсь предмет дивної форми.
  - це змія, - подумав він. Змія кинулась на нього і вкусила його. Пізніше тією ж дорогою йшов інший подорожній. Він також побачив предмет дивної форми.
  - це птах, - подумав він. Затріпотіли крила і птах полетів у небо.

  В книзі німецького богослова, психолога і письменника Грюна Ансельма "Самонавіювання: наука позитивного думання". Ви зможете прочитати як позбутися поганого настрою, допомогти собі в боротьбі з хворобами, успішно провадити справи і, нарешті, як наблизитися до Бога. Наведено багато цікавих прикладів з життя монахів. Хтось сказав, що зробивши вибір один раз, мушу вибирати щоразу. І справді ми це робимо щодня, щохвилини. І кого допустимо до нашого життя, залежить тільки від нас.

  Дякую за увагу. До нових зустрічей.

  ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

  1. Никодим Святогорець. Невидима боротьба /пер.3 рос. Маткоський . – Львів: Свічадо, 2000 – 212 с.
  2. Щирі розповіді Прочанина своєму духовному отцеві ./ Пер. 3 рос.. Дам’яно Кічі., худ. Ініч Предраг. – Львів: Місіонер, 2000.- 328 с.
  3. Ваньє Жан. Спільнота – місце радості та прощення / пер. З англ.. А. Маслюх. – Львів- Свічадо, 2001 – 332 с.
  4. П’єр Джорджо Фрассаті. Людина восьми блаженств / пер. З Пол. Ю. Антонюка – Львів- Свічадо, 1998 – 64 с.
  5. Грюн Ансельм. Самонавіювання: наука позитивного думання /пер. З нім. М. Лизинської - Львів – Свічадо – 2002 – 64 с.

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського