на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Творчість наших читачів

  Василь Сидор-Шелест(1910-1949)

  (Псевдо: «Шелест», «Конрад», «Кравс», «Зов», «Лісовик», «Ростислав Вишитий»)  -  полковник УПА, командир оперативної групи УПА-Західкрайовий провідник ОУН Карпатського краю, Генеральний суддя ОУН, заступник головного командира УПА.Лицар Срібним Хрестом Бойової Заслуги 2-го класу (1945).
  Народився в с. Спасів Сокальського району.
  Загинув поблизу с. Ясень, тепер Рожнятівський район, Івано-Франківська область.

  Народився 1910 році у с. Спасові. Вчився в Сокальській гімназії та Львівському університеті. Служив у польській армії, де набував доброго військового вишколу. З 1936 р. -- член Проводу ОУН,  поширює сітку ОУН  на Волині і Холмщині. Влітку 1941 р. стає членом головного Військового Штабу ОУН. Восени 1942 р. організовує і керує організацією перших  відділів УПА  на Поліссі і Волині.  Стає першим   командиром Штабу „УПА – Північ”. 1943 р. стає командиром  „ УПА – Захід”. За проявлені мужність і героїзм у боях і визначні заслуги в керівництві боротьбою УПА Василя Сидора, у січні 1946 р. підвищено в званні до ступеня полковника. Василь Сидор був заступником Головнокомандувача Романа Шухевича (“Чупринки”), Генеральним суддею, Членом УГВР і її Секретаріату. Крайовий провідник у Карпатському Краю.

  Загинув полковник „ Шелест” 17 квітня 1949 р. в бою  з більшовиками в Перегінському районі (Станіславська область), в долині річки Лімниці.

   

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського