на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Творчість наших читачів

  Богдан Стефанишин(1913 -)

  поет.
  Народився в м. Сокалі. Був в дивізії „Галичина”. Написав пісню „Про Сокаль”.

   

  Автор численних віршів, друкованих у крайовій та еміграційній періодиці, Богдан Стефанишин народився 2 жовтня 1913 р. в м. Сокаль Середню освіту здобув у Сокальській гімназії, де й склав іспит зрілости 1934 р. Вірші писав ще на гімназійній лавці (з 12 - ти років), але з уваги на несприятливі життєві умови, здобувся на свої власні поетичні збірки: "Шолом і квітка" та "Патріярхові України" лише у 1984 р. Збірки побачили світ в м. Торонті у Видавництві ОО. Василіян. Його попередні поетичні здобут­ки розкинуті по різних журналах і газетах, починаючи з "Голосу з-над Буга" в Сокалі, і пізніше в "Назустрічі" у Львові, "Краківських Вістях", "Патріярхаті", "Америці", "Вістях Комбатанта" і бюлетені "Надбузька Земля" (з 1981 р. — "Надбужанська Земля").

  Заголовок збірки "Шолом і квітка" постав із ремінісценцій автора як вояка Дивізії "Галичина" й І УД УНА, де Богдан Стефанишин зазнав важкого поранення в бою. Збірка присвячена полеглим друзям воякам і тим, що пережили боротьбу за волю й незалежність України. Надихана вона щирим патріотизмом і глибоким гуманним почуттям. Любов і посвята вищим ідеалам — вартості питоменні авторові — воєнному інвалідові.

  Згідно з характером літературної творчости синів Надбужанської Землі, Богдан Стефанишин у першу чергу громадянин-суспільник, а щойно тоді поет. З його віршів "І наш край — Вифлеєм", "Народ наш жде", "Шануйте владу" і ін. проривається палке почуття поета-патріота, визнання вірности провідникам українського народу, зокрема Блаженнішому Патріярхові Йосифові, як і різкий осуд гнобителям України.

  Кухар  Р. Письменники і публіцисти Надбужанщини: Богдан Стефанишин (1913) // Надбужанщина: істор.- мемуар. зб. Т.1.- Нью - Йорк - Париж - Сидней - Торонто: Об'єднання надбужанців, 1986- с.125.


   

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського