на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Творчість наших читачів

  Ольга Пенюк

  піснярка-композитор і поетеса, викладач Сокальської школи мистецтв ім.В.Матюка. Член літературно-мистецького об’єднання «Колос». Народилась і проживає в м.Сокалі.

   

  Ольга Пенюк – викладач, композитор, поет.

  Вона живе і працює в м.Сокалі. Викладає в Сокальській дитячій школі мистецтв ім. В.Матюка понад 30 років. Очолює відділ музично-теоретичних дисциплін. Пише пісні для дорослих та дітей, яких в творчому доробку автора понад 180.
  Твори автора виконуються на багатьох дитячих пісенних конкурсах і фестивалях. Вони звучать в різних куточках України, та далеко за її межами в діаспорах Австралії, Канади, Америки, Італії, Казахстану, Росії, Польщі, Грузії.

  Автор співпрацює з багатьма поетами з різних регіонів України: Л.Берест, С.васильків, Т.Лабушевська (м.Львів), О.Матвієнко (м.Переяслав-Хмельницький), С.Дружинович (м.Львів, Волинь), І.Салюк (с.Нове село, Тернопільська обл.), М.Монхаль, Є.Кравчук, А.Хімко, Л.Ржегак (м.Червоноград), Я.Кортко, Г.Кузьмак, Н.Матвіїв-Таранова, Л.Рибак, С.Мельничук, М.Гавришкевич (м.Сокаль), В.Вітт (м.Монреаль, Канада), З.Моринець (м.Чікаго, США) та іншими.

  Виконавці пісень О.Пенюк юні співаки лауреати і дипломанти багатьох міжрегіональних, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів та фестивалів. Твори автора виконувались на багатьох пісенних фестивалях: «Пісенька-джазочка» (м.Радехів), «Різдвяні» дзвіночки» (м.Червоноград), «Різдвяні канікули», «Різдвяний серпантин», «І слово, і пісня, матусю, тобі» (м.Львів), «Пісня серця», «Веселка» (м. Жовква), «Веселі канікули осені», «Пісений вернісаж», «Українська родина» (м.Київ), «Ялтинське літо» (мс.Ялта), «Азовські вітрила» (м.Бердянськ), «Мамині зіроньки» (м. Сокаль), фестиваль української пісні в м.Любліні (Польща) та ін.

  Творчість композитора було відзначено дипломом ІІІ Міжнародного фестивалю «Ялтинське літо-2005».

  Пісні О.Пенюк друкувались в часописах «Нескорені», «Високий замок» (м.Львів), «Храм серця» (м.Сокаль), альманасі «Провесень» (м.Червоноград), альманасі «Соколиний край» (м.Сокаль).

  У львівському видавництві «Українські техлогії» автор видала три збірки пісень: «Різдвяні дзвіночки» (2002р.), «Країна дитинства» (2003р.), «Черешнева віхола» (2004р.) та першу поетичну збірку для малят «У краю барвінковім» (2005р.), випустила диск з власними піснями «Зорепад пісень» (2005р.).

  І знову автор плідно працює, вона готує до друку нову пісенну збірку для дітей «Кольоровий дощик», та працює над другою поетичною збіркою для дітей «Мандрівка стежками дитинства».

  НА КРИЛАХ МУЗИКИ

  У школі мистецтв імені Віктора Матюка відбувся вечір, присвячений двадцятиріччю творчої діяльності Ольги Пенюк. Любов до рідного слова і пісні до неї прийшли у дитинстві в холодному Магадані, куди були виселені її батьки лише за те, що як і тисячі українців любили Україну. У школі, а згодом музучилищі вивчала лише російську мову і творчість переважно російських, радянських композиторів. Але ж у генах було закладене зовсім інше. Тому й в двадцятирічному віці, сама без батьків, їде на свою Батьківщину. І з 1974 року розпочала трудову діяльність у Сокальській музичній школі. Вперше торкнулася клавіш фортепіано як творець музики у 1990 році, коли на слова Володимира Вітта написала "Пісню про Сокаль". А потім, як рясний дощ, посипались нові творчі доробки. Як згадувала ведуча вечора Любов Базилевич, колись їй разом з Ольгою Пенюк довелось готувати діточок підготовчої групи для вступу у музичну школу. Один з батьків попросив, а було це вже на початку дев'яностих, не навчати його дитини радянських пісеньок. За ніч Ольга Пенюк створила веселу українську музичну абетку, яку із задоволенням співали діти. І так, коли Сокаль поринав у сон, Ользі Пенюк найкраще писалося. До слова, і на папір лягали не лише ноти, а й поетичні рядки. За цей час вона написала понад 250 пісень і видала п"ять пісенних збірок: "Різдвяні дзвіночки", "Країна Дитинства", "Черешнева віхола", "Кольоровий дощик", "Дарунок неба". Гі пісні вико нували на багатьох міжнародних, всеукраїнських, міжрегіональних, обласних фестивалях української дитячої естрадної пісні.

  В день її творчого ювілею у стіни школи мистецтв зійшлося багато шанувальників її таланту - учні, друзі, члени літературно-мистецького об"єнання "Колос" (на знімку). Великою приємністю для Ольги Володимирівни і усіх присутніх був виступ колишнього учня школи, нині оперного співака Андрія Хавунки. Хоча присутні не менш тепло зустрічали виступи нинішніх учнів школи мистецтв, викладачів, а їх було чимало. Серед номерів концерту були не лише пісні, написані на музику та слова Ольги Пенюк, юні артисти декламували також її вірші. А її колеги з літературно-мистецького об"єднання "Колос", присвятили ювілярці чимало віршованих рядків. Сердечно вітали О. Пенюк директор школи мистецтв ім. В. Матюка Ярослав Стефанишин, викладачі.

  Мені видалось, що цей юний ювілей творчості - адже двадцятиріччя, приніс Ользі Пенюк більшу радість, аніж би це був ювілей її прожитого життя. Адже у ньому сконцентрувався порив її пісенної української душі, сердечна любов до українського цвіту і свого краю. А ще цей ювілей такий юний, такий молодий, бо попереду у Ольги Пенюк стільки зрілих літ творчості.

   Оксана ПРОЦЬ.
  Фото Василя Журавінського
  .

   

   

   

   

   

   

   

  Проць О. На крилах музики: творчий вечір О.Пенюк /О.Проць//Голос з-над Бугу 2010.- 6 серп.

   

  У кожній пісні і поезії – серце і душа

  Про Ольгу Пенюк-Водоніс - сокальську піснярку та поетесу, чула давно, але лише нещодавно випала нагода з нею познайомитись. Мене захопили її мелодійні пісні, які авторка написала для учасників регіонального фестивалю "Мамині зіроньки -2011".

  ...З панею Ольгою зустрілася в дитячій школі мистецтв ім. В. Матюка, де вона викладає уже 37 років.
  — Де й ті роки злетіли, - каже пані Ольга, - прийшла сюди молодою двадцятилітньою дівчиною. Відтоді збігло чимало літ, і майже кожен дружи викладач школи є моїм учнем. Нині навчаю уже третє покоління сокальчан. Ольга Пенюк-Водоніс - творча особистість, вона не лише навчає дітей музично-тереотичної дисципліни та любові до прекрасного, але й складає вірші та пише до них мелодії. Нещодавно з'явився сигнальний примірник шостого пісенника "Сім веселих нот". Авторка поділилася приємною новиною -      вона стала переможцем Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова" за пісню "Три веселі коники". І це не єдина її відзнака за творчість. У 2008 році Ольга Пенюк отримала диплом Всеукраїнського конкурсу композиторів за пісню "Мій тато", а торік здобула диплом І ст. на Всеукраїнському конкурсі Мирона Утриска, який проходив у Турці. Проте найпам’ятнішим є перший диплом III ст. за пісню "Весняні квіти", який отримала у 1995 рік виконавець В. Калиш на першому естрадному дитячому конкурсі "Пісенька-джазочка", який проходив у Радехові. Популярність авторці також принесла "Пісня про Сокаль", написана в 1990 р. на слова В. Вітта. Нині ж її твори виконують на багатьох міжнародних, всеукраїнських, обласних і міжрегіональних фестивалях української естрадної дитячої пісні. Творчість композиторки відзначена дипломами міжнародного музичного фестивалю "Ялтинське літо - 2005", VIII Всеукраїнського фестивалю сучасної української естрадної пісні "Дитячий пісенний вернісаж - 2007" (м. Київ), щорічного міжрегіонального фестивалю "Мамині зіроньки", м. Сокаль. Важко повірити, що Ольга Пенюк довго не могла видати свій перший пісенник. 15 років вона писала твори, які осідали у шухляді. Недарма кажуть, що творчим людям потрібний поштовх, і так сталося. Одного разу на засіданні літературно- мистець'кого об'єднання "Колос", членом якого вона є уже багато років, їй прийшла думка видати пісенник різдвяних пісень. Так у 2002 році світ побачив чудовий збірник "Різдвяні дзвіночки". Дорога для авторки й інша книга "Черешнева віхола", яка вийшла у співавторстві з художником Андріаном Банахом зі Львова, і до якої ввійшло декілька пісень на слова нині покійного сокальського поета Ярослава Кортка. А пісня "Сурми звитяг", яка була присвячена автору фільму "Нескорені" Юрію Борцю, вперше прозвучала в українській діаспорі в Австралії. Нині у пані Ольги чималий творчий доробок - 260 пісень для дітей. Любов до музики та української пісні у Ольги Володимирівни є з дитинства:

  - Мої батьки - колишні політв'язні, які відсиділи табори в Магадані. Там я народилася. В дитинстві, як і більшість дітей, ходила в музичну школу, закінчила її по класу фортепіано. Виросла на чудових піснях В, Шаїнського, які співала в дитячому садку. Мені пощастило навчатися у композитора Анатолія Тарасенка. Вже в ті часи писала невеличкі пісеньки для своїх однокласників, які виконували на шкільних концертах. Раніше навіть і не думала, що стану композитором і поетом, бо мріяла бути лікарем-хірургом. Однак так вийшло, що після закінчення школи уся наша група вступила до Магаданського музичного училища, де навчалася по класу музично-теоретичних дисциплін. Так музика перемогла...
  По закінченні училища, в 1973 р., Ольга Пенюк переїхала з Магадану на Україну в м. Чернівці, де працювала в музичній школі № 4, а згодом в 1974 р. - в м. Сокаль. Адже її батько був родом з Сокальщини.

  - Ставши викладачем школи мистецтв, переконалася, що є велика потреба у дитячій пісні,- каже сокальська піснярка. - Для дітей треба писати легко і просто, пісні та вірші мають піднімати настрій і приносити радість. Вони дуже люблять співати, але їм весь час хочеться цікавого репертуару, а знайти нові пісні в нотних крамницях тепер дуже непросто. Тому і виникла думка в поповненні дитячого репертуару, що і змусило мене продовжити створювати пісні, які пишу вже протягом двадцяти років.

  Пісні  О. Пенюк-Водоніс друкувались в часописах "Нескорені", "Високий замок" (Львів), "Українські новини" (Казахстан), альманасі "Провесень" (Червоноград), "Соколиний край" (Сокаль). В українсько-американському видавництві "Українські технології" (м. Львів) авторка видала п'ять збірок пісень: "Різдвяні дзвіночки" (2002 р.), "Країна Дитинства" (2003 р.), "Черешнева віхола" (2004 р.), "Кольоровий дощик' (2006 р.), "Дарунок неба" (2008 р.), та дві поетичні збірки "У краю барвінковім" (2005 р.), "У пошуках веселки" (2010 р.). Уже четвертий рік 0. Пенюк-Водоніс веде музичну сторінку в журналі "Ангелятко". Підтримує дружину у творчості й чоловік - Василь Васильович Водоніс - перший слухач та критик її творів. Він завжди супроводжує пані Ольгу на творчі вечори та презентації її книжок.

  Ольга Пенюк-Водоніс каже, що вона не може розмежувати пісенну і поетичну творчість. Багато пісень написала на власні слова, також співпрацює з різними поетами. У неї понад 35 авторів з України та діаспори, на слова яких жінка написала пісні. Це відомі українські поети та поети з діаспори: В. Вітт (Канада), 0. Лущевська (США), Ф. Ткачук (Німеччина), члени Спілки письменників України М. Мохналь, Л. Бенедишин, Н. Черкас, члени української асоціації письменників М. Гавришкевич, Г. Кузьмак, Г. Ржегак та інші. Пісні "Мальви" на слова Галини Дробиняк, "Не забувайте Україну" - Любові Рибак, "Святе ім'я", "Сини України" - Мирона Гавришкевича облетіли Україну та багато країн світу і стали популярними. Адже пісня не має кордонів, і летить ластівкою за океани, в далекі світи, де діти українських діаспор їх з радістю співають в 18 країнах світу. Ольга Пенюк співпрацює з українськими діаспорами і школами в Казахстані, Канаді, Австралії, Великобританії, Америці, Росії, Татарстані, Грузії, Італії, Іспанії тощо.

  Її талант спроможний дістатися глибини душі, пробудити найсвітліші почуття. Пише вона легко, і за це її пісні люблять шанувальники пісні різних поколінь. Усі, хто їх почує, захоче слухати знову й знову. її твори зрозумілі, прості та мелодійні. Пісні О. Пенюк виконують діти, з якими вона працює, чи працюють інші викладачі в школі мистецтв, будинках дитячо-юнацької творчості, школах і дитячих установах Сокальщини, в багатьох містах України та за її межами. Виконавцями пісень є юні співаки - лауреати і дипломант багатьох фестивалів та конкурсів: Ганна Михайлюк, Богдан Дмитрів, Катерина Косецька, Богдан Андрійчук, Тарас Антони», Орися Мигаль, Ігор Сулима, Галина Гумен, Іванна Полюшинська, Христина Білецька, Галина Балко, Галина Штокало, Анастасія Ровецька та ін.

  - Я горджуся своїми учнями, - каже пані Ольга. - Великим досягненням є Павло Осос, який здобув 53 дипломи. Він закінчує Київську муніципальну академію естради та цирку по класу народного артиста Іво Бобула.

  Сокалю пощастило, що в нього є такий прекрасний співець рідного краю, як Ольга Пенюк. І не тільки тому, що вона славить свою малу батьківщину, але й тому, що вкладає в кожну пісню серце і душу. І діти віддячують їй своєю любов'ю за добру й щиру пісню про рідний край, яка лине світом й теплом наповнює серця.

  Любов ПУЗИЧ

  Пузич Л. У кожній пісні і поезії – серце і душа: [Ольга Пенюк-Водоніс - сокальська піснярка та поетеса ] / Л.Пузич//Голос з-над Бугу.-2011.-16 серп.

   

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського