на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Творчість наших читачів

  Андрій Камінський(1873 -1957)


  Угнів — рідне місто ще одного українського письменника — Андрія Камінського (псевдонім Підеша), який народився тут у 1873 році.

  Андрій Камінський закінчив філософський факультет Львівського університету та Рільничу академію в Бонні (Німеччина) [1]  . У літературі дебютував твором «Восток і Запад», який видав у 1903 році в Коломиї. Ця книга справила на багатьох читачів значне враження і викликала появу чотирьох рецензій. Дві з них опублікувала газета «Діло», третю — «Киевская старина», а четверту, яку написав Іван Франко, — «Літературно-науковий вістник».

  У книзі «Восток і Запад» Андрій Камінський яскраво змалював тип галицького інтелігента-рутенця, який з іронією дивиться на все українське і плює на нього, щоб виглядати «європейцем» і привернути до себе увагу. Тим часом у рутенця вельми благенькі світогляд і мислення. В нього нема елементарного розуміння історії. Вона в рутенця починається лишень з часу його народження, а розвиток зводиться тільки до таких розумінь: пилка, шахи, дівчина, шинок.

  Андрій Камінський написав також публіцистичні твори «З подорожі по Європі», «Університет через підписку», праці «Галичина Піємонтом», «Народники й загальноруси», «Загадка України і Галичини» та інші. В останній період свого життя схилявся до ідей слов'янофільства, а за часів СРСР його називали українським письменником буржуазно-націоналістичного напряму.
  З

  1921 року А. Камінський жив у Югославії. Там же, у місті Марибор, 1957-го року помер.


  [1]  Українська літературна енциклопедія. К.: 1990. Т.2. С. 390.

   

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського