на головну

центральна районна бібліотека

  • Нові надходження
  • Віртуальні виставки
  • Бібліотекарю
  • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
  • Видатні постаті Сокальщини
  • Василь Бобинський

    бібліотека для дітей

    інтернет центр

    Пункт доступу громадян до інформації;

    творчість наших читачів

    корисні лінки

    наш край

    контакти

    архіви

    книга гостей


    багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

    www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина

     

     

    Google

     

    RAM counter



    Бібіліотека для дітей

    Нескорені: Вони боролись за Україну

    (Про жителів с. Спасова)

    Дещиця С .
    Голос з-над Бугу, 1993, 20 березня

     

    З приходом в тридцять дев'ятому році комуністичної влади на західноукраїнські землі, місцеві соціал -радикали стали вірними прислужниками більшовиків, допомагали їм нищити українських патріотів.

    В травні сорок першого року з села Спасів вивезли перших дев'ять родин. Їх відправили в Середню Азію, в Ташкент. Про долі окремих з них хочу коротко розповісти.

    Серед них був Василь Яремко – довгорічний голова сільської читальні “Просвіта”. З них поїхали старенька мати, дружина Анастасія і чотири сини. Найстаршому було одинадцять років.

    Невдовзі померла мати, не витримавши неймовірної спекоти . Потім арештували Василя і засудили на дев'ять років, які він відбував у Караганді, де й загинув. Після смерті матері діти розбрелися по різних інтернатах. Вже пізніше на землю батьків повернувся тільки Григорій. А троє залишилось на чужині. З родини Панаса Сави вивезли п'ять чоловік. Син Михайло якимось чудом врятувався. Старі батьки повмирали в Ташкенті, а Іван і дві сестри повернулися додому в 1956 році.

    А Михайло стає вожаком серед односельчан. Він активно працює в читальні “Просвіта”, бере участь в самодіяльному гуртку, співає в хорі. Працює Іван як провідник в ОУН.

    В сорок четвертому році іде в глибоке підпілля , створює боївеи, веде організаційно-політичну роботу. В сорок сьомому році енкаведисти вивозять на Урал його дружину з сином Іваном і її батьками.

    Боровся Михайло за незалежну Україну все своє молоде життя, до останніх днів. Він загинув геройською смертю в грудні сорок дев'ятого року. Як кажуть зним полягли ще чотири його побратими. Не скорились вони перед ворогами.

    Дружина з сином Іваном та батьками повернулась із заслання в п'ятдесят дев'ятому році.

    Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського