на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Бібіліотека для дітей

  Бібліотека для дітей

  Новини

  Серпень

   

  У серпні з самого світання
  Стрекочуть коси змаганні.


  Згідно програми літнього дозвілля усіх читачів запросить РДБ 2 серпня на пізнавальну бесіду: „А на Іллі – хліб на столі”. Усі слухачі дізнаються про народознавчі витоки цього свята, та про те як його святкують наші краяни.

  3 серпня – бібліотекарі запрошують читачів середнього шкільного віку на годину застережень: „Будьте з вогнем обережні! Вивчіть правила протипожежні”.

  5 серпня Клуб Пізнайко запросить найменших до техно – гри „Літні фантазії”. Бажаючі створити іграшки та прикраси з цього, що є під руками зможуть наповнити творчу виставку „В бібліотеку я ходжу, чого навчився покажу”.

  9 серпня Виставка – ретро: „Двоколісний мандрівник” – запросить дітей середнього шкільного віку пірнути в історію створення усіх відомого велосипеда або всім знаного ровера.

  16 серпня У ботанічну експедицію: „Пустиня на підвіконні або кактусоманія” відправляться читачі молодшого шкільного віку. Вони матимуть змогу переглянути колекцію кактусів бібліотекаря РДБ.

  23 серпня В РДБ пройде урочиста година державності: „Україна, твоя доля - єдність, злагода та воля”. Усі бажаючі пройдуть стежкою незалежності від 1991 до 2005 р.
  Тематична полиця: „ Ми в цьому місті живем, ми разом з містом ростем”. Розповідь про святкування для незалежності у нашому краю”.

  26 серпня Родинна зустріч: „Моя сім’я, моя родина в житті та долі України” – збере до бібліотеки родини, які здобували перемогу у 2004 р. на майдані, під час Помаранчевої революції.

  Продовжується районний конкурс „Хочу читати” по 10 вересня 2005 в Сокальській РДБ для розумних, активних, сучасних дітей, який проходить під егідою журналу „Пізнайко”, Національної бібліотеки України для дітей, за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України і інформаційного спонсора – журналу „Початкова школа”
  Метою конкурсу є:
  1. Розвиток дитячого інтересу до читання.
  2. Привернення уваги суспільства до розвитку дитячих бібліотек України і проблем книговидавництва для дітей.

  Липень

  В липні липа розквітає
  Дітвора про це вже знає.


  Таким гаслом розпочинає свою роботу у липні програма літнього дозвілля „Час пізнання”.

  6 липня. Користувачі середнього шкільного віку зможуть послухати етнографічну оповідку „На Петра і душа тепла”, цього ж дня члени еко-центру „Довкілля” проведуть природниче розслідування : „Який буде клімат на Землі в майбутньому”. Спробують спрогнозувати як сьогоденна екологія посприяє цьому.
  13 липня. Гурток „Книга. Лялька. Бібліотека”, який працює при РДБ, запросить наймолодших до театру однієї книги: М.Людкевич „Червона казка літа”.
  15 липня. Гуртківці проведуть творчу студію ІІ: „Підлогові ляльки – театр маріонеток”.
  20 липня. Народний прогностик: „А якщо...” запросить до роздумів читачів молодшого шкільного віку. Вони розглянуть народні прикмети липня.
  22 липня. Краєзнавча програма „рідно край” покличе старшокласників на годину спогадів: „Край мужності і слави”. Вони згадають імена тих, хто визволяв Сокальщину від ворогів та нападників.
  27 липня. Інформіна: „Свята різних народів” покличе усіх бажаючих до перегляду книг серії „Я пізнаю світ”.

  У першу п’ятницю кожного місяця у РДБ засідає дитячий клуб „Пізнайко”. Цього місяця члени клубу проведуть детективне розслідування „Загублені світи”. Школярі молодшого та середнього шкільного віку помандрують популярною дитячою енциклопедією „світ давніх цивілізацій” серії „Що? Як? Чому?”

  Продовжується районний конкурс „Хочу читати” по 10 вересня 2005 в Сокальській РДБ для розумних, активних, сучасних дітей, який проходить під егідою журналу „Пізнайко”, Національної бібліотеки України для дітей, за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України і інформаційного спонсора – журналу „Початкова школа”
  Метою конкурсу є:
  1. Розвиток дитячого інтересу до читання.
  2. Привернення уваги суспільства до розвитку дитячих бібліотек України і проблем книговидавництва для дітей.

   

  Червень

  Дитинство – особливий, самоцінний період у житті. Дитяче світобачення суттєво відрізняється від дорослого і саме тому Сокальська РДБ 1 червня проведе радіопередачу „Дитяче серце в теплих долонях”. До Міжнародного дня захисту дітей Сокальська РДБ проведе день „Миру. Щастя і Любові”. Протягом дня будуть розглядатися нормативно-правові акти, які стоять на захист дитинства. Конвенцію про права дитини та самі права дитини зможуть переглянути цього дня користувачі нашої бібліотеки.

  З 1 червня по 10 вересня 2005 в Сокальській РДБ для розумних, активних, сучасних дітей розпочинається районний конкурс „Хочу читати”, який буде проходити під егідою журналу „Пізнайко”, Національної бібліотеки України для дітей, за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України і інформаційного спонсора – журналу „Початкова школа”
  Метою конкурсу є:
  1. Розвиток дитячого інтересу до читання.
  2. Привернення уваги суспільства до розвитку дитячих бібліотек України і проблем книговидавництва для дітей.

  3 червня. До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища члени еко-центру „Довікілля” зберуться за круглим столом „Сокальщина: за і проти”, де обговорять екологічну ситуацію нашого району.
  7 червня. Година здоров’я: „Багатство столу – скарб насолоди” запросить до себе користувачів старшого шкільного віку, які дізнаються про корисне харчування і будуть мати змогу переглянути новинки літератури на тематичній полиці „Щоб міцне здоров’я мати, треба все це прочитати”.

  У червні розпочинає свою роботу народознавча програма літнього дозвілля „Час пізнання”.
  3 червня молодших школярів запрошуємо до гри Загадковий калейдоскоп „Ходить літо цілим світом”.
  8 червня члени дитячого клубу „Пізнайко”, що діє при бібліотеці проведуть творчу годину-фантазію „Дарунок феї або картинки із стружок олівця”.
  10 червня читачі середнього шкільного віку пограють у вікторину „Гуляй і придивляйся”.
  14 червня для наймолодших читачів учасники гуртка „Книга. Лялька. Бібліотека” покажуть лялькову виставу „Солом’яний бичок”.
  17 червня на передодні Зелених свят вони ж зустрінуться у народознавчій студії „Квітчається світ у зелене – Зелені свята у мене”.
  21 червня згідно краєзнавчої програми „Ріднокрай” читачі середнього та старшого шкільного віку відправляться у мандрівку відкриття рідним містом і будуть дізнаватись про історичне минуле кляштору Бернардинів.
  24 червня міні- турнір „У кожної секлети - свої прикмети” обере найкращого знавця народних прикмет.
  25 червня до Міжнародного дня боротьби з наркоманією усі користувачі Сокальської РДБ будуть мати змогу переглянути літературу на виставці-спонукання „Життя прекрасне – не загуби його”.

  Березень

  Березень – місяць вшанування великого генія і пророка українського духу Т.Г.Шевченка.

  У день народження поета бібліотекарі запросять усіх бажаючих на літературну зустріч „Він дивився на світ закоханими очима”. Разом з бібліотекарем читачі поринуть у найпотаємніші закутки бібліографії великого поета, який прожив важке життя, а так одну і єдину й не зустрів.

  Презентація книги відомого українського письменника зі Львова Миколи Петренка „Край залізних стовпів” зацікавить дітей молодшого шкільного віку. Ця дивовижна книга перенесе читачів у дитинство малого Тараса з чиїм ім’ям у кожної дитини асоціюється Батьківщина, отчий дім, найкраща у світі рідна мова та пісня.

  Година спілкування „Умій учитись, щоб уміти трудитись” запросить до діалогу найстарших читачів нашої бібліотеки, тих, хто ще не визначився у професійному просторі. Вони зможуть визначити свій творчий потенціал за допомогою серії тестів, які вкажуть до якої професійної сфери, згідно характеру, вони належать.

  Хвилинки цікавинки „Звідки до нас прийшла лялька Барбі” та година цікавої інформації „Незвична штучка – канцелярська рука” запросять наймолодших у подорож історією звичайних речей.

  Традиційними для усіх бібліотек є проведення тижня дитячої та юнацької книги.

  Тиждень книги буде стартувати урочистим відкриттям: „Дозвольте, книго і привітати Вас в бібліотечнім Вашім домі” і запросить усіх користувачів РДБ до перегляду виставки рейтинг: „Наші читачі найбільше люблять...” До уваги усіх відвідувачів бібліотеки будуть пропонуватися кращі бібліотечні серії книг для різних категорій читачів.

  Березень щедрий на іменників про яких не може забути жодна бібліотека. Літературний-портрет вітання: „Поезія – це просто неповторність..” запросить читачів старшого шкільного віку у поетичний всесвіт прекрасної жінки, української поетеси Ліни Костенко, якій у березні виповнюється 75 років.

  24 березня ми відзначаємо 100 років з –дня народження Жюль Верна. У цей день для читачів середнього шкільного віку бібліотекарі підготують книжковий зорепад: „Романтика морських пригод”. Разом з чарівним капітаном на казковій регаті вони помандрують по сторінках найвідоміших книг.

  Презентація книг серії „Мільйон пригод” Тамари Крюкової зацікавить читачів як середньо так і старшого шкільного віку. Ці книги мовчать їх залишатися самим собою, допоможуть дати відповіді на запитання, які дорослі не люблять обговорювати з дітьми.

  Виставка-конкурс „Мальовані фантазії” запросять до творчої роботи усіх любителів працювати з фарбами і пензлем. Наймолодшим запропонують викласти на папері найпотаємніші мрії та фантазії.

  Казкове свято: „На гостину до справжнього чарівника” завершить Тиждень книги. Читачі зустрінуться з прекрасним дитячим письменником Г.К. Андерсеном, якому цього року виповнилося б 200 років. Члени клубу „Книга. Лялька. Бібліотека” зможуть побувати у ролі найвідоміших героїв улюблених книг датського письменника і показати глядачам театралізоване дійство.

   

     Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського