на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Культурні новини краю

  Фотоальбом "Сокальщина"

  Ансамбль монастиря ордену Бернардинів, що на лівому березі З.Бугу, споруджений 1604-1619 за проектом архітектора Б.Авелідеса. На жаль, монастир сильно постраждав від пожеж 1843, 1858, 1870 рр., а тому втратив свою первісну форму.  Пам'ятник Тарасові Шевченку, споруджений у 1995 р. за проектом скульптора Е.Миська.

  Сокальська гімназія створена за проектом архітектора М.Машляника у 1911 р. Гімназія була осередком освітнього й культурного життя Сокальщини. У 30-х роках ХХ ст. чимало учнів було членами ОУН. При гімназії діяли літературний гурток, гімназійний хор, оркестра, радіоаматорський клуб..

  Окраса міста Сокаль - Катедральний собор св. Апостолів Петра і Павла 1909рр. Будівництво церкви розпочали навесні 1904р. за проектом В.Нагірного.

  Західний Буг - серцевина Надбужанщини бере свій початок від с. Верхобуж, що на Золочівщині, й аж до Вісли. Ріка огортає м. Сокаль із лівого боку, творячи мальовничі круті береги.


  Белзька (пізніше Ченстоховська) Богородиця, найвідоміша чудотворна ікона.
  Ще в княжі часи на Замочку була церква, з якої 1382 року князь Владислав Опольський перевіз до Ченстохови ікону Пресвятої Богородиці. За легендою, тільки ця ікона з тодішньої церкви вціліла від пожежі під час нападу монголо-татарської орди взимку 1240-1241рр.

  Церква св. Параскеви, поч. XVII ст. За австрійською реформою 1785р., на Люблинському передмісті при церкві св. Параскеви було створено єдиний цвинтар, спільний для всіх християн Белза

  Церква вмч. Параскеви в с. Карів. церква збудована у вигляді хреста і завершена трьома банями, внутрішній стінопис виконав Зілинський.

  Пам'ятник на могилі відомого українського композитора, музикознавця, священника, лікаря, Віктора Матюка (1852-1912рр.), здвигнений 1937 р. на пожертви місцевого населення та односельчан-емігрантів в Америці. автор - А.Павлось.

  На високому пагорбі над бугом в оточені дерев примостилася мальовнича скоморохівська церква Вознесення Господнього, споруджена 1898 р.

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського