на головну

центральна районна бібліотека

 • Нові надходження
 • Віртуальні виставки
 • Бібліотекарю
 • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
 • Видатні постаті Сокальщини
 • Василь Бобинський

  бібліотека для дітей

  інтернет центр

  Пункт доступу громадян до інформації;

  творчість наших читачів

  корисні лінки

  наш край

  контакти

  архіви

  книга гостей


  багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

  www.sokal.lviv.ua Сокаль і Сокальщина

   

   

  Google

   

  RAM counter  Контакти

  ДЕРЖАВИ СЛАВНА НАЗВА - УКРАЇНА
  (історична година)

  Україна – це земля, де ми народилися й живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Усім нам люба й дорога наша мати Україна. Саме слово „Україна" означає країну, край де живуть українці, український народ. Ця назва вперше згадується 1187 р. в давньоруському літописі "Україна золота чарівна сторона". Це історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю та щастя.

  Гетьман Б. Хмельницький очолив визвольну війну українського народу проти Польщі. Він створив вільну державу на Україні, що була цілих 300 літ під пануванням Литви і Польщі. Гетьман Хмельницький має в українській історії одару, бо він перший рішуче повів козацьке військо до боротьби за волю рідної землі.

  Царизм визискував українську землю, український народ та прагнув, щоб українці забули свою мову, свої звичаї. Однак не було суджено українському народові загинути. Серед мільйонів його синів залишилися й такі, що в той тяжкий час не соромилися свого народу й мови. З тих перших людей були Г. Сковорода , Г. Котляревський, М. Костомаров.

  Кожен народ має свого генія Україна теж мала Т. Шевченка. Українська мова співуча й натхненна, та її переслідували. В 1896 р. вийшов новий декрет царського уряду, що заборонив усяке українське слово. Цим нелюдським указом було строго заборонено друкувати українською мовою промови, і навіть співи на концертах, прилюдні промови.

  Помилився ворог бо пророчий клич нашого генія прийшов народові на допомогу і загримів по всій Україні. Народна сила, живучість і свідомість завзяття передових людей цей удар також переломили.
  Українська пісня. Хто не був зачарований нею, хто не згадує її як своє дитинство - красиву і ніжну. Який митець не був натхненний її мелодіями.

  Україно! Мій духм’яний диво цвіте
  Голубінь над чистим золотом колосся
  Через терни йшли до волі стільки літ
  І настав той день коли збулося.

  24 серпня 1991 р. Верховна Рада України урочисто прийняла акт про оголошення України незалежного самостійною державою. Сучасна Україна - нині має 24 області і республіку Крим. Столицею є найбільше – стародавнє місто – стародавній Київ, з майже 3-мільйонним населенням. У Києві працює Верховна Рада, президент, Кабінет міністрів.

  В Україні живе понад 48 мільйонів чоловік, з них українців 37 млн.
  Поряд з українцями тут мешкають росіяни, поляки, білоруси, угорці, євреї, болгари, греки, татари, молдавани та багато представників інших народів. Усі разом вони становлять народ України.

  Більша частина України – рівнина з чудовим родючим ґрунтом - чорноземом. Надра української землі багаті кам’яним вугіллям, марганцем залізною рудою, гранітом, кам’яною сіллю і навіть золотом.

  Нині незалежна українська держава називається Україною. Вистраждавши, виборовши волю, Україна має нині свої державні символи: герб, прапор і гімн, які уособлюють її історію, сутність. В основу сучасного герба нашої держави покладеного стародавній золотий тризуб на синьому тлі.
  Прапор синьо-жовтий. Синій - уособлює мирне українське небо, жовтий пшеницю.

  Гімн. В основу сучасного державного гімну України покладено мелодію пісні композитора ХІХ ст.. Михайла Вербицького на слова Павла Чубинського „Ще не вмерла Україна”, якій уже 135 років. Ця пісня була також державним гімном за часів Української народної республіки.

  Наша країна, наш народ святкує 14 річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія українців бути господарями на свої прекрасній і чарівній землі. Ці роки незалежності стали випробуванням для всіх нас. Випробуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, на здоровий глузд. І не може бути сумніву в тому, що працелюбний народ України в змозі поліпшити життя у своїй власності державі. Державі, що вистраждана поколіннями українців, за яку віддано скільки життів і крові, крові наших предків. Я впевнена у безхмарному завтрашньому дні України.

  Пам’ятаймо! Україну треба любити не за те що вона велика, а за те що вона своя. Свою Україну ми маємо вже, а великою зробимо власною працею, розумом. Нехай не міліє джерело нашої віри, надії, любові до рідної землі, додається енергії, снаги, впевненості у власних силах і переконаннях.

  З нами Бог і Україна. Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі.

  Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського