на головну

центральна районна бібліотека

  • Нові надходження
  • Віртуальні виставки
  • Бібліотекарю
  • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
  • Видатні постаті Сокальщини
  • Василь Бобинський

    бібліотека для дітей

    інтернет центр

    Пункт доступу громадян до інформації;

    творчість наших читачів

    корисні лінки

    наш край

    контакти

    архіви

    книга гостей


    багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

    www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина

     

     

    Google

     

    RAM counter



    Історія бібліотеки

    Віртуальні виставки

     

    „Історію творять долі конкретних людей”

    Євромайдан. Звичайні герої [Текст] : [зб. розповідей] / Наталя Гук. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 139 с. : фот.

    Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013 – 2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».

     

    Митрополит Андрій Шептицький. Про почитання Пресвятої Богородиці. Молитви та Пастирські послання-декретию-Львів: "Атрос", 2010.-68с.

     

     

     

     

    Корсак Іван. Капелан армії УНР : роман / І. Ф. Корсак.– К. : Ярославів Вал, 2009. – 176 с.

    Український письменник з Волині у своєму новому романі вкотре використовує вже знаний з попередніх його книжок літературний прийом – «воскресіння» забутих і маловідомих імен, що належать вітчизняній історії, культурі та релігійному руху.
    Цього разу об’єктом його художнього дослідження став Павло Пащевський – священик, капелан Першого українського запасного полку (згодом – Сердюцького полку імені Петра Дорошенка). Окрім того, у життєвому та професійному активі отця Павла праця в Департаменті віросповідань Міністерства внутрішніх справ УНР, участь у створенні Кирило-Мефодіївського братства, Першому Зимовому поході, підготовці до Всеукраїнського Церковного Собору.
    Інтернування, табори, церковна, педагогічна і громадська діяльність під польською займанщиною, а з 1939 року – сперш під радянською окупацією, потім під німецькою – це сторінки життя унікальної генерації української інтелігенції (до них належав і Павло Пащевський), перед якою письменники, журналісти історики ще у великому боргу

    Корсак, Іван Завойовник Європи : роман/ Іван Корсак ; художнє оформл. Ігоря Женченка. — К. : Ярославів Вал, 2011. — 160 с..

    «Завойовник Європи» Івана Корсака – то роман про те, що завойовувати землі та країни можна не тільки військами.
    В книзі йдеться про українського князя Ростислава Михайловича, який породичався з усією Європою, бо вмів плести матримоніальні сіті, в яких опинялися не тільки сильні світу цього, а й цілі держави.

     

    Квіт Сергій. Дмитро Донців: ідеологійний портрет. Видання друге, виправлене і доповнене.- Львів: Галицька видавнича спілка, 2013.-192с.

    З нагоди ювілейних вшанувань провідного ідеолога українського націоналізму доктора Дмитра Донцова (1883-1973) вийшла монографію професора Сергія Квіта «Дмитро Донцов: ідеологічний портрет».
    Автор не лише прискіпливо дослідив діяльність Донцова як літературного критика, есеїста, мислителя та ідеолога, не лише висвітлив його життєпис та окремі аспекти творчого шляху, але й не обійшов увагою гарячих дискусій тепер і в минулому, які викликала ген ще колись і викликає сьогодні як сама постать Донцова, так і його творчість.
    Сергій Квіт аргументовано спростовує наклепи та розвінчує стереотипи, проте працю ні в якому разі не можна вважати пропагандивною, втім, блискучий есеїст і гострий публіцист, яким є Квіт, зумів зробити науковий текст таким, що читається легко і є доступний не лише вузькому колу науковців. Не можна назвати книгу й суто історичним дослідженням, адже науковцю блискуче вдалося актуалізувати задану тематику та максимально наблизити її до сучасного контексту.

    Юрій Горліс-Горський . Холодний Яр /Вступна стаття О.В. Зав"язків.- Донецьк: ТОВ "ВКФ "БАО", 2013.-448с

    І досі мало хто знає, що після захоплення більшовиками України на Черкащині зародилася так звана Холодноярська республіка, яка під жовто-блакитним прапором вела збройну боротьбу аж до середини 20-х! "Холодний Яр" - спогади саме про це. Автор, невгамовний романтик, згадує події, в реальність яких часом важко повірити. Адже серед наших уявлень про 1920-ті роки навряд чи знайдеться місце картинці, де під десятком нанизаних на дерево черепів висить табличка "Володіння Холодного Яру. Проїзд чекістам заборонений!". То ж і не дивно, що в Совєцькому Союзі людей, які прочитали ці спогади, ставили на облік в КГБ. "Холодний Яр" - одна з тих книг, які незчувшись, можна прочитати за ніч, справжній бестселер з 70-річною історією! Колективні читання книжки колись організовувались у "Просвітах", імена її героїв брали за псевда юні оунівці. Без перебільшення можна сказати, що Юрій Горліс-Горський став кумиром тисяч українських патріотів.

    Шашкевич, М. Повне зібрання творів / М. Шашкевич ; упоряд. і ред. М. Шалата. – Дрогобич : Коло, 2012. – 560 с. : іл.

    І це у непогідну для правди пору радянщини, в кінці 60-х - на початку 70-х років минулого століття молодий науковець Дрогобицького педінституту М.Шалата відважився оприлюднити, мірою тодішніх можливостей, літературну творчість зачинателя українського національного відродження в Галичині, греко-католицького священика на Львівщині Маркіяна Шашкевича. А пізніше, впродовж десятиліть, доповнював цю тему новими, відшуканими в архівах, матеріалами. Автор не задовольнявся досягнутим і тому намагався постійно розширювати обсяг відомостей про творчу діяльність Великого Будителя, щоб у майбутньому видати повну збірку літературних і релігійних праць М.Шашкевича.

    Роман Горак. Твого ім'я не вимовлю ніколи: повість-есе про Івана Франка / Р. Д. Горак . – Київ : Академія, 2008 . – 222 с. – (Автографи часу)

    Свого часу Іван Франко переконував, що збірка «Зів’яле листя» написана під емоційним впливом від прочитання щоденника самогубця, який не зміг пережити нещасливе кохання. Чи можна було вірити Франкові, що до написання інтимних поезій, які спровокували гострі літературні суперечки, непорозуміння між ним і критикою, причетні чужі переживання, а не його особисті? Хто та незнайомка, яку покохав ліричний герой і взаємності якої не знайшов? Ім’я її так і не було відкрито — Франко вмів зберігати таємниці.
    Після його смерті одні претендентки на титул героїні збірки зголошувалися з власної волі, інших називали дослідники. Та всі розуміли, що то були не вони. А на неї ніхто не міг і подумати.
    У повісті-есе «Твого ім’я не вимовлю ніколи» Роман Горак переконує, що все-таки то була Вона.

     

     

    Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського