на головну

центральна районна бібліотека

  • Нові надходження
  • Віртуальні виставки
  • Бібліотекарю
  • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
  • Видатні постаті Сокальщини
  • Василь Бобинський

    бібліотека для дітей

    інтернет центр

    Пункт доступу громадян до інформації;

    творчість наших читачів

    корисні лінки

    наш край

    контакти

    архіви

    книга гостей


    багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

    www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина

     

     

    Google

     

    RAM counter



    Історія бібліотеки

    Віртуальні виставки

     

    „Таємниці цілющого зілля”

    Священник Олександр Лазебний.  Цілющі рослини - Божий дар.-Донецьк : ТОВ ВКФ "БАО", 2007.– 544 с. : іл.

    Господь створив рослини, щоб годувати людину й зміцнювати її здоров’я. Світ рослин щедро ділиться з нами своїми багатствами. Книжка містить опис лікувальних і біологічних властивостей рослин, що подарують вам здоров’я. Кожний читач знайде тут добру пораду й універсальний набір рецептів для лікування й профілактики захворювань. Застосування народних способів лікування потребує обережності. Перед початком лікування рекомендуємо проконсультуватися у кваліфікованого лікаря.

     

     

     

    Лікарське рослинництво: навч. посібник/ М.І.Бахмат, О.В.Кващук, В.Я.Хоміна, В.М.Комарніцький.- Кам"янець - Подільський: ПП "Медобори - 2006", 2011.- 249 с.

    У навчальному посібнику викладено ботанічну характеристику, екологічні особливості, хімічний склад та елементи агротехніки вирощування, норми висіву, глибина загортання насіння, строки і способи сівби та збирання, удобрення культурних та дикорослих видів лікарських рослин. Для студентів агрономічного, екологічного та інших профілів, викладачів, науковців аграрного, біологічного і медичного напрямів, фахівців господарств різних форм власності, заготівельників рослинної лікарської сировини та любителів лікарських рослин.

     

     

    Товстуха Є. С. Фітотерапія. - Київ: Оріони, 2000. - 409 с. Трав’яні рослини. Морозюк С.С. – К. 1986 р.

    У третьому виданні пропонованої праці освітлено особистий сорокарічний досвід лікарської діяльності фітотерапевта Є.С. Товстухи.
    Приведено детальний опис 269 цілющих лікарських рослин, які споконвіків застосовує український народ для лікування та профілактики як окремих, так і багатьох груп численних недуг.
    Вагомим науковим потенціалом та щоденною діяльністю практичного лікаря автор неспростовно доводить, що фітотерапія належить до універсальних лікувальних засобів живої природи. Фітотерапію автохтонів нашої землі - праукраїнців і українців - вчений розглядає як етнічний і традиційний наріжний камінь лікувальних засобів, що торкаються джерел.


     

    Товстуха, Є. С. Чари зела чудодійного [Текст] / Є. С. Товстуха. - К. : Ярославів Вал, 2012. - 328 с.

    Ця книжка – про те, що має знати кожна українська людина, яка хоче бути здоровою і жити довго. Для того, щоб мати здоров’я, треба і багато знати, і жити правильно ( у згоді з природою). Але для того, щоб мати здоров’я, треба мати і спрагу до таких книжок. Адже ця книжка – про ті дорогоцінні знання, які супроводжували покоління наших пращурів.

     

    Кархут В.В. Ліки навколо нас.- 4-те вид., К.:Здоров”я, 2001.-232с.,іл..

    У книжці автор розповідає про найпоширеніші у медичній практиці лікарські рослини, дає ботанічний опис кожного виду, вказує райони та місця, де вони ростуть, рекомендує способи обробки, зберігання та застосування їх . Окремий розділ присвячено ролі рослинних речовин у лікувальному харчуванні. Наприкінці книги подано календар збирання лікарських рослин. Для практичних лікарів, збирачів лікарських рослин.


    Морозова Олена. Лікувальні властивості і застосування глоду, обліпихи, шипшини / Ілля Григорович Данилюк (пер.). - Донецьк: БАО, 2006. - 272 с.

    Природа щедра! Тільки попроси і вона відкриє свої таємні скарби. Книжка розповідає про чудесні рослини – глід, обліпиху, шипшину, які є незамінним джерелом вітамінів, а також використовуються під час лікування багатьох захворювань. Поради щодо використання цілющих рослин будуть корисні всім, хто хоче позбутися хвороб і зміцнити здоров'я. Видання розраховане на широкий читацький загал.

     

     

    Микола Середа. Секрети карпатського травника.-Мукачево: Карпатська вежа. 2011 рік, с. 312.

    Рецепти Миколи Середи прості й доступні. Але ця простота відшліфована віками, тисячі разів вивірена на практиці. Це – золоті крупинки народних знань. Це частина нашої карпатської культури. недарма його захоплюючі оповідки про рослини органічно наснажені легендами переказами, повчальними бувальщинами. Це плід півстолітньої практики збирача зілля і записів помічних рецептів у глибинках Карпат – в Закарпатті, на Львівщині та Івано-Франківщині.

    Секрети Бувалого травника відкриваються в цій книжці – як диво-квітка, як диво зцілення.



    Барна Микола, Барна  Любов ,Білоус Людмила, Ганна Яцук. Декоративні лікарські рослини. Видання друге. Доповнене та перероблене.- Тернопіль : Підручники і посібники, 2009. - 112 с.:іл..

    У книзі описано біологічні особливості 40 декоративних трав'янистих рослин і 63 декоративних дерев та кущів, які можна вирощувати на присадибних і навчально-дослідних ділянках, у парках, садах і скверах України. Подано також зображення, короткий опис та способи використання цих рослин з метою профілактики й лікування захворювань людини. Ця книга буде корисною вчителям біології, географії, інтегрованого курсу «Основи здоров'я», студентам біологічних факультетів, а також широкому колу аматорів-натуралістів.

     

     

     

    Атлас медоносних рослин України. – 2-ге вид. допов./Л.І.Бондарчук, Т.Д. Соломаха, А.М. Ілляш та ін. К.:Урожай, 2009 – 272 с., іл.

    Описано найвідоміші медоноси, які трапляються у природній флорі й культивуються в різних зонах України. Наведено морфологічний опис рослин, їх екологію, поширення, практичне використання у бджільництві та інших галузях (зокрема в медицині, зеленому будівництві, харчовій, деревообробній промисловості тощо).

     


    Собецька Н.Г.   Цілющі рослини Італії та України  в народній      медицині, косметиці,кулінарії.-К.:Криниця,2007.- 201 с.:іл.

    Подорожуючи Італією, захоплюючись яскравими барвами її природи, жінка-українка потрапляє в сім’ї, де знайомиться із особливостями харчування італійців. Її зворушує рівень інформованості населення щодо здорового стилю харчування та, як звичне, використання цих знань у повсякденному житті.
    Авторка книги розглядає лікувальні і їстівні властивості 34-х рослин, деякі особливості і легенди, пов’язані з їхнім походженням. Подає поради і рецепти італійської народної медицини, косметики, традиційної італійської кулінарії, які можуть бути корисними і в побуті українців.
    Ця книга стане в пригоді найширшим колам читачів: фахівцям, просто прихильникам здорового способу життя і всім, хто любить пізнавати таємниці природи. Вона вплететься ще однією світлою ниттю у багатовікові культурні зв’язки італійського та українського народів.

     

     

    Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського