на головну

центральна районна бібліотека

  • Нові надходження
  • Віртуальні виставки
  • Бібліотекарю
  • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
  • Видатні постаті Сокальщини
  • Василь Бобинський

    бібліотека для дітей

    інтернет центр

    Пункт доступу громадян до інформації;

    творчість наших читачів

    корисні лінки

    наш край

    контакти

    архіви

    книга гостей


    багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

    www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина

     

     

    Google

     

    RAM counter



    Історія бібліотеки

    Віртуальні виставки

     

    „Вічні цінності людини”

    Горелов М. Є. Українська етнічна нація / Горелов М. Є., Моця О. П., Рафальський О. О. -К. : ЕКО-ПРДАКШН, 2012. - 192 с.

    Автори цієї книги, у продовження своїх попередніх досліджень, розглядають цікаву і ще не до кінця вирішену проблему формування сучасної української нації, акцентуючи увагу не на політичній, а на етнічній складовій, відслідковуючи шлях попередників сучасних українців від XIX ст. до сьогодення. Для усіх, хто цікавиться історичним розвитком України.

     

     

    Українські жартівливі пісні / упоряд., передмова, примітки М. М. Красикова. — Харків: TOB «Бібколектор», 2012. — 287 с.

    «Серце наше звеселяймо!» — закликає відома українська пісня. Веселість духу — основа щасливого життя. Сміх робить людей вільними. Пісні, які ви знайдете на сторінках цієї книжки, були чудодійними ліками, які врятували мільйони людей від нудьги, туги і розпачу у складних соціальних і особистих перипетіях буття. Дай Боже, врятують і нас!

     

     

    Українські прислів'я і приказки / упорядник Т. М. Панасенко. — Харків: TOB «Бібколектор», 2012. — 351 с.

    Немає такої сфери в житті українців, яка б не знайшла відображення в іскрометних і мудрих прислів'ях і приказках. В них яскраво відтворений не тільки характер, але й побут, звичаї, уподобання — все, чим сповнене людське буття. До збірки ввійшли не тільки прислів'я і приказки, а й близькі до них народні порівняння, вітання, побажання тощо, які свідчать про дотепну вдачу і кмітливість українського народу.

     

     

     

    Косміна О. Традиційне вбрання українців. Т.2. Полісся. Карпати.-К.: Балтія-Друк, 2012.-160с.:іл.-(укр. та англ. мовами).

    Видання українською мовою, резюме та анотації англійською мовою

    Книга «Традиційне вбрання українців. Том ІІ. Полісся. Карпати», продовжує знайомити читача з українським народним одягом і присвячена регіонам Полісся та Карпати.
    Строкате вбрання бойків, лемків, гуцулів, буковинців, закарпатців та поліщуків ще до початку ХХ століття зберігало архаїчні риси. Завдяки унікальним зйомкам автентичного вбрання, зробленим у 22 музеях України та приватних колекціях, читач вперше матиме змогу детально ознайомитись з елементами народних строїв, головними уборами, взуттям, прикрасами, аксесуарами, оцінити колористику вбрання та багатство декору. Книга містить інформацію історико-етнографічного та краєзнавчого характеру; зокрема, особливу увагу зосереджено на художніх особливостях і символічному наповненні елементів народного строю. Текст видання супроводжує Словник термінів, що пояснюють реалії народного побуту початку ХХ ст., широко вживані свого часу, проте сьогодні, на жаль, відомі лише вузькому колу фахівців.
    Укладач і автор проекту – відомий етнолог Оксана Юліївна Косміна – у популярній і захопливій формі веде розповідь про традиції українського костюму.
    Книга видається українською мовою, проте містить розгорнуте резюме англійською мовою, що дозволяє розширити читацьку аудиторію і залучили до ознайомлення з вітчизняною культурою широке коло іноземних читачів.

    Артюх Л. Звичаї українців у народному календарі / Лідія Артюх. – К. : Балтія-Друк, 2012. – 224 с.:іл.

    Чудове барвисте подарункове видання. Суперобкладинка з вибірковим лакуванням.

    23 розділи книжки присвячені святам календарного року українського народу - від Святвечора до дня святого Андрія. Кожен розділ містить етнографічний нарис та докладні рецепти традиційних страв національної кухні (загалом близько 300). Читач познайомиться зі звичаями, яких дотримувалися наші предки, збираючись за святковим столом. Кожна господиня матиме можливість урізноманітнити меню своєї родини смачними борщами, ковбасами, варениками та безліччю інших смачних страв, рецепти яких дбайливо зібрані автором по різних регіонах України.

    Приступа Є. Н. Українські народні ігри [Текст] : [монографія] / Євген Никодимович Приступа, В. І. Левків, О. В. Слімаковський. - Львів : ЛДУФК, 2012. - 432 с. - Бібліогр.: с. 401-429. - ISBN 978-966-2328-33-2.

    Відтворено етнопедагогічні аспекти становлення й розвитку українських народних рухливих ігор, розваг і забав, виявлено тенденції та особливості  їх функціонування в суспільстві. Подано велику кількість рухливих ігор, розваг і забав, зібраних в етнографічних енциклопедіях, впровадження яких у сучасну  виховну практику сприятиме відродженню національних традицій , а також підвищенню виховної, освітньої та оздоровчої роботи з молоддю.

     

     

    Дзюба І.М. Бо то не просто мова, звуки...: цикл статей /І.Дзюба.- повторне вид. Зі змінами і доповн.-Дрогобич: Коло, 2012.-380с.-(Серія „Читай і думай”).

    Статті видатного вченого на захист української мови, друковані 1988 року в газеті "Вечірній Київ", зараз (у часи правління проросійської влади) актуальні ще більше, ніж тоді, коли були написані. Окремою книжкою вони вийшли 1990 року у видавництві "Радянський письменник".
     Пропонуємо всім, хто вболіває за долю української мови, повторне видання, доповнене кількома новішими публіцистичними виступами Івана Дзюби, а також багатьма цікавими листами-відгуками на його статті. У цих відгуках, що сьогодні є важливим документальним свідченням, простежуються корені сучасної мовної ситуації у нашій державі.


     

    Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського