на головну

центральна районна бібліотека

  • Нові надходження
  • Віртуальні виставки
  • Бібліотекарю
  • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
  • Видатні постаті Сокальщини
  • Василь Бобинський

    бібліотека для дітей

    інтернет центр

    Пункт доступу громадян до інформації;

    творчість наших читачів

    корисні лінки

    наш край

    контакти

    архіви

    книга гостей


    багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

    www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина

     

     

    Google

     

    RAM counter



    Історія бібліотеки

    Віртуальні виставки

     

    Шляхами Сокальщини

    Історія Сокаля в датах (Буклет) – Львів: Сполом, 2009.- 60с.: іл.

    В книжці у хронологічному порядку наведені найвизначніші дати з історії міста Сокаля на Львівщині з прадавніх часів, від 1240р. до 2009р.

     

     

     

     

     

    Шляхами землі Сокальської /Сокал. Агенція Регіон. Розвитку.-Сокаль: рай друк, 2007.-100с.:іл.

    Презентувала книгу Сокальська Агенція регіонального розвитку. Матеріал зібраний завдяки органам місцевої влади, працівниками освіти, культури, літературно-мистецьким об’єднанням.

    Книга містить відомості про міста і села Сокальщини. Матеріал розміщений за алфавітом назв міських і сільських рад. Книга подає історію кожного села, зокрема, про визначних осіб, що пов’язані з ним, фотографії пам’яток культури і архітектури.

     

     

    П. Бугай, В. Войнаровський, В. Конопля. Пам”ятки археології Комарева та Волиці (Сокальщина).- Львів, „Логос” 2009.- 171с.- Серія „Археологічні джерела Львівщини». - Вип.. 4.

    У науковий обіг вводяться чисельні знахідки з пам’яток археології сіл Комарева та Волиці Сокальського району Львівської області. Ця збірка є частиною значної археологічно-етнографічної колекції, сформованої зусиллями місцевого краєзнавця П. Бугая при активній підтримці його односельчан. Зібрані матеріали від доби палеоліту до пізнього середньовіччя дозволили вивчати чимало сторінок давньої історії цих населених пунктів Західного Побужжя та регіону загалом.

    Висвітлюються питання культурно-хронологічної належності пам’яток археології, функціонального призначення знайдених речей, окремі аспекти господарювання та побуту носіїв давніх культур, проблеми заселення цієї території в стародавні часи. Відзначається перспективність проведення тут широких археологічних розкопок окремих поселень епохи енеоліту-бронзи та римського часу.

    Панас К. Карів і карівці.- Львів: КП „Видавництво Кобзар”, 2001.-486с.

    Автор у своїй невигаданій повісті „Карів і карівці” описує життя рідного села ХХ ст., участь карівців в національно-визвольному русі. Їх долі – історія України. Книга містить спогади Петра Дужого.

     

     

     

     

     

    Наші славні герої: село Савчин Сокал. Р-ну /упоряд.: педколек. Савчинської ЗШ І-ІІІ ст.- Сокаль: рай друк, 2009.-45с.: іл.

    Історична збірка містить узагальнений пошуковий матеріал та вчителів школи про видатних людей, уродженців сіл Савчин та Гута, діячів освіти, членів ОУН та воїнів.

     

     

     

     

     

    Ганіткевич Я., Пундій П. Українські лікарі: бібліографічний довідник.- Кн..3. Учасники національно-визвольної боротьби й українського державотворення, репресовані та реабілітовані лікарі України /Наук. Ред. Л. Пиріг.- Львів, 2008.-428с.: 168 світлин.

    Довідник містить біобібліографічні матеріали про 1170 лікарів – учасників національно визвольної боротьби у підготовці перших двох томів довідника брав Олег Романів. Іменний покажчик містить 2666 лікарів, їхніх родин, вчителів, учнів, які народилися або працювали в Україні.

     

     

     

    Мащак Іванна. Дорогами минулого / упоряд. В. Ковалинський.- К.: Купола, 2010.- 275с.: іл.

    За плечима автора спогадів Іванни Мащак - важкі дороги життя. Народилая в Польщі, заарештована і перебувала під слідством в Сокалі та Львові, примусово виселена з родиною до Польщі, засуджена в Києві на 10 років позбавлення волі, покарання відбулося в таборах ГУЛАГу на Колимі. Мешкає в Лондоні, активно співпрацює в Союзі українців Великої Британії.

     

     

     

    Третій горизонт / Шахтарський літературно-мисецький альманах.- Львів: Край, 2008.-160с.

    Альманах „Третій горизонт” – це твори червоноградських поетів і прозаїків, які входять у літературно-мистецьке об’єднання під такою ж назвою. У збірнику представлено творів різних жанрів, та здебільшого поетів – як старшого покоління, так і зовсім юних. Червоноградських митців хвилює доля рідного краю, його досягнення, і , основне, - люди, котрі присвятили своє життя видобуванню вугілля. Багато віршів оспівують кохання, тему моралі, добра і смислу життя.

    Альманах не тільки для тих, хто пише, а й усіх мешканців шахтарського краю, оскільки у творах втілені думки і мрії кожного, хто радіє життю на землі.

     

     

    Бурда С. Псалмодія Сокальська = Stanislawa Burda. Psalmonia Sokalska /Пер. Ю.Півторак, М. Покальчук; рис. А.П. Пшибиш.- Люблін: Норбутінум, 2009.-102с.: іл..- (укр.. і польс. Мовами).

    Автор книги – поетеса, в творчості якої домінує релігійна тематика. Палкі ліричні молитви, гімни на честь Богородиці, псалмам поклоніння. Образ Сокальської Божої Матері Потішення займає особливе місце. Вірші на українській і польській мовах поєднують ікони в Сокалі і Грубешеві.

    І слово, і пісня, Матусю, тобі! – Львів : СПОЛОМ, 2009.-80с.

    Збірник творчості юних - це поетичний віночок любові і ніжності, сплетений школярами – переможцями конкурсу 2009 року „І слово, і пісня, матусю, тобі”. Організатори конкурсу – Львівський обласний відділ Союзу Українок, Головне управління освіти і науки ЛОДА.

    До збірки увійшли твори юних поетів та прозаїків з м. Сокаля і Сокальського району.

    Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського