на головну

центральна районна бібліотека

  • Нові надходження
  • Віртуальні виставки
  • Бібліотекарю
  • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
  • Видатні постаті Сокальщини
  • Василь Бобинський

    бібліотека для дітей

    інтернет центр

    Пункт доступу громадян до інформації;

    творчість наших читачів

    корисні лінки

    наш край

    контакти

    архіви

    книга гостей


    багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

    www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина

     

     

    Google

     

    RAM counter



    Історія бібліотеки

    Віртуальні виставки

     

    З глибини століть твій образ вирина

    Львівщина: Історико-культурні та краєзнавчі нариси/Упорядник та відповідальний редактор Ю.Бірюлов.-Львів: Центр Європи, 1998.-392с.

    У книзі – збірнику нарисів – розповідається про історію, економіку, культуру Львівщини від давнини до сучасності. Автори розглядають основні етапи розвитку цього краю на широкому фоні суспільних, політичних, мистецьких подій.

    Видання багато ілюстроване.

    Книга розрахована на вчителів історії та літератури середніх шкіл, на студентів та викладачів середніх та вищих навчальних закладів, на краєзнавців, а також на масового читача.

     

    Николишин Ю.І. Львів.- Львів:Апріорі, 2004.-104с.:іл..

    Перед читачами – емоційна оповідь про вулиці й будівлі, про церкви і пам’ятники, про архітектуру та історію чудового міста – Львова.

    Книга призначена для всіх, хто любить Львів і цікавиться його історією.

     

     

     

    Винничук Ю.П. Легенди Львова. – Львів: ЛА „ПІРАМІДА”, 2000-256с. З іл.. ІSBN 966-7188-13-2

    Це книга, за якою львів’яни і не тільки вони, тужили давно. Її герої – король Данило і блазень Олелько, король Лев і славний бургомістр Зиморович. Львівські відьми, чорти, духи, водяники, скнилівські мудрагелі та сьвірки населяють цю книгу. Давній казковий Львів українців, поляків, євреїв, вірмен та інших народів постає перед нами, як унікальне явище світової культури, джерело багатющого міського фольклору та життєрадісного гумору.

     

     

     

    Історія Львова в документах і матеріалах: збірник документів і матеріалів: Упоряд. У. Єдлінська та ін..-Київ: Наукова думка, 1986.-424 с.

    Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватикану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв’язки міста з іншими містами України.

    Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.

     

     

    Крип’якевич І.П. Історичні проходи по Львові /Авт. Передм. Я.Д. Ісаєвич; Упоряд., текстолог. Оправ. І приміт. Б.З. Якимовича; Упоряд. Іл.. матеріалу Р.І. Крип’якевича; Худож. В.М. Павлик.-Львів: Каменяр, 1991.-161с.:іл.

    Історико-краєзнавчі праця видатного українського вченого, академіка, вперше видана 1932 р., знайомить з цікавими сторінками давнього минулого Львова, з найважливішими подіями, які відбувалися в місті протягом XVIII-XIX ст. і першої третини ХХ ст.

     

     

     

    Вашків І.В. Сокаль і Прибужжя (1377-2000): Істор.-краєзнав. Нарис.-Львів:Каменяр, 2000.-260с., 64 арк. Іл..

    У цьому нарисі висвітлюються майже всі найважливіші історичні події, що відбувалися в місті Сокалі і Прибужжі від ХІУ століття до наших днів, розповідається про боротьбу сокальчан за незалежність України, визначних людей, які народилися в при бузькому краї або жили в ньому і працювали.

    Для учнів шкіл, учителів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією рідного краю.

     

     

    Нечай Б. Завишень. — Сокаль, 2006. — 268 с.

    Історико-краєзначий нарис про Завишень - це перше письмове видання про село. До теперішніх часів ніхто не займався вивченням історії Завишня. Окремі письмові згадки про село були розпорошені у різних історико-краєзнавчих збірниках "Ро\уіаі 8окаккі", "Надбужанщи-на", "Сокальі Прибужжя", в тонесенькій брошурці "Книжечка Місійна" Василя Чернецького...

    Для написання історико-краєзнавчого нарису "Завишень" використано архівні матеріали ЦДІАУ і Українського архіву в Польщі, Літопису Червоної калини і Літопису УПА, спогади і свідчення учасників і свідків національно-визвольних змагань, старших людей села.

    У книгу "Завишень" включено спогади польських українців Івана Лози, Івана Гудка, Богдана Лози про життя наших земляків на чужині.

    Сокальщина. Фотоальбом/ Упорядник Мирослава Олійник.-Львів: Літопис, 2004.-104с.

    "Сокальщина - це мальовничий край, що вабить блакиттю великого неба й золотом розлогих пшеничних полів, це повноводий Буг, що повагом котить хвилю до моря, це прохолода маленьких річок, які наповнюють своїми соками зелені оболоні, це тихі села і містечка, де мешкають дбайливі господарі, які ревно дотримуються своїх обрядів і звичаїв, це давні дерев'яні церковці, що пахнуть свяченим зіллям, це місце, де плекався й гартувався український дух.

    Кожен, хто бодай раз завітає на Сокальщину, залишає там своє серце."

    Цими словами розпочинається фотоальбом "Сокальщина".

    Фотоальбом побачив світ завдяки клопіткій праці талановитих людей:

    Мирославі Олійник - упорядник та редактор,

    Ярославу Книш - науковий редактор,

    Андрію Кісю - макет та художнє оформлення.

    Світлини Андрія Кіся та Петра Ягодинця.

    В фотоальбомі зібрані світлини нашого мальовничого краю, будівель з історичним минулим, пам'яток культури.

    переглянути окремі фотографії >>>

    Мавко П., Муха Б. Хлівчани. Історичні та краєзнавчі нариси. – Червоноград, 2006. – 208с.

    На підставі історичних джерел, документів, писаних та усних свідчень очевидців, а також з використанням власних досліджень та досвіду подається історія села Хлівчани Сокальського району Львівської області за період від найдавніших часів до сучасності. Детально висвітлена історія школи та церкви. Описуються також етнографічні риси облаштування села, ведення господарства, здійснення обрядів.

    Книжка проілюстрована давніми та сучасними фотографіями, таблицями, ксерокопіями документів, картами. Публікація призначена для мешканців та вихідців села Хлівчани, навколишніх сіл, особливо для шкільної молоді, для всіх, кому цікава історія рідного краю. Отже, книжка ця для наших людей, яких ми хочемо бачити багатими на знаннями, високим і добрим духом.

     

    Українська гімназія – Україні і світу: Доповіді і повідомлення на симпозіумі.- Сокаль : Львів, 1993.-88 с.- (Всесвіт. Конгрес укр.. гімназистів).

    Збірник доповідей і повідомлень (у скороченому викладі) містить праці Всесвітнього симпозіуму «Українська гімназія — Україні і світу”. Матеріали зосереджені у чотирьох напрямках: педагогічному, історико-філологічному, математично-природничому та мис¬тецькому.

    Тут поставлено і розглянено широке коло актуальних тем осві¬ти і виховання молоді в Українській суверенній Державі, розвитку нашої медицини, захисту навколишнього середовища, мистецтва, лі¬тератури, мови, порушено питання розвитку різних галузей науко¬во-технічних напрямків, питання окремих розділів господарства. Особливо наголошено на важливих питаннях розбудови української Держави.

    Авторами є колишні учні Державної Гімназії з українською мовою навчання в Сокалі, які ще й зараз з великим натхненням і любов'ю до України працюють у найрізноманітніших сферах науко¬вої, суспільної і виробничої діяльності в Україні та у інших краї¬нах світу, пам'ятають і згадують з високою повагою про свою Альма-матер — Сокальську Гімназію.

    Косів М. В. Місто Белз: Істор.-краєзнав. нарис / Худож. оформл. І. Шутурми. — Львів: Каменяр, 2005. — 63 с: іл. — (Львівський істор. музей).
    Тисячолітня історія одного з найдавніших міст України постає із книжки, написаної відомим політичним і громадським діячем, науковцем, публіцистом.

    Місто нескорених левів: Матеріали для проведення уроків львовознавства. Вип..1 : Упоряд. І.Коцик.-Львів: Каменяр, 2002.-60с.:іл..

    До видання, підготовленого вихователем-методистом середньої школи №23 м. Львова, ввійшли матеріали з історії міста на допомогу освітнім працівникам для проведення уроків львовознавства.

    Соколиний край: Альманах №5.2005р./Літературно-мистецький щорічник. Гол. Ред..: В. Полянчук; Ред.. колегія: В.Іваш, Г.Процюк, Г. Хорташко-Сокаль: Вісник,2005.-224с.

    Черговий (п’ятий) номер альманаху «Соколиний край» . Сокальське літературно-мистецьке обєднання «Колос» живе, плідно працює і зростає, поповнюючись новим добірним «зерням», вишукуючи і всіляко підтримуючи таланти-самородки, якими багата земля наша – Сокальщина.

     

    Семеняка О. Келих любові.-Львів: В-во «Сполом», 2002.-120с.

    Другу, як і першу, книжку поетки,складає, в основному, інтимна лірика,щира і відверта, незбагненно глибока,то сповнена оптимізму, то пересичена болем, зрештою, мінливі інтонації тут пісенно гармонують з плинністю часу, поколінь, мінливістю Всесвіту.

    Пенюк О. В. Кольоровий дощик. Дитячий співаник.-Львів: НВФ „Українські технології”, 2006.-136с.,іл.

    „Кольоровий дощик” - нова, п”ята книжка Ольги Пеню, відомої поетеси і композитора із Сокаля, що на Львівщині. Збірка містить шістдесят дві пісенні перлини, нанизані в сім разків-розділів чудового намиста з пісень в жанрі української дитячої та естрадної пісні.

    Юні виконавці попередніх творів Ольги Пенюк неодноразово перемагали в численних конкурсах і фестивалях в Україні та за її межами.

    Літературно-мистецьке об’єднання „Колос”. „Сокальщина літературна”: Колективна збірка літераторів Сокальщини.- Львів: Видавництво Кобзар, 1998.-с.:180, іл.9.

    В книгу ввійшли прозові поетичні твори членів літературно-мистецького об’єднання „Колос” , написані за останні роки. В них кохання, багатобарвний світ людини – все це визначає тематичне розмаїття колективної збірки.

     

     

     

     

    Бенедишин Л.Є. Вік ангела: Поезія.- Івано-Франківськ: ПП Косович, 2003.-160с.

    «Вік Ангела» -нова книга Любові Бенедишин. Як і в двох попередніх збірках, некриве «дзеркало строфи» поетеси зі Львівщини відображає всю різноманітність і складність людського буття із його мріями і сподіваннями, болями і розчаруваннями, контрастами і парадоксами.

    Тут - і переживання за долю блакитної планети, і непідкупна любов до рідної землі, і висока жертовність нерозтраченого кохання, і поступове наближення до Істини ч ерез миті єднання з Природою.

    Пенюк О.В. Країна дитинства .- Львів: НВФ „Українське технології”, 2003.- 80с.

    До другої збірки пісень композитора і викладача з Сокаля Ольги Пенюк на слова місцевих поетів увійшли найкращі твори автора, які з теплотою і любовю малюють різнобарвний світ дитинства – красу рідної землі, тепло батьківської оселі, шкільні турботи, радісні свята, казкові образи.

    Книга призначена для широкого кола шанувальників музики, викладачів музичних шкіл та дошкільних дитячих закладів.

    Сірко В. Посміхнися, Україно! : збірник дитячих пісень.-Львів: Вид-во (КВП) Край,2006.-65с.

    Друга збірка пісень Володимира Сірка (дитячих) "Посміхнися Україно» , будемо надіятися, порадує світ милозвучною музикою композиторів Сокальшини і не тільки, які вдихнули в різновидну палітру текстів живу душу і національну свіжість теплотою своїх сердець. Захоплююча мелодія створена ними не дасть заснути в новій добі до якої привела нас Помаранчева революція, бо насичена сонячною музикою, задушевною любов'ю і створена для вічності. Збірка може прислужитися дітям різного віку.

     

     

    Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського