на головну

центральна районна бібліотека

  • Нові надходження
  • Віртуальні виставки
  • Бібліотекарю
  • Акція "Книга - в подарунок бібліотеці"
  • Видатні постаті Сокальщини
  • Василь Бобинський

    бібліотека для дітей

    інтернет центр

    Пункт доступу громадян до інформації;

    творчість наших читачів

    корисні лінки

    наш край

    контакти

    архіви

    книга гостей


    багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку

    www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина

     

     

    Google

     

    RAM counter



    Історія бібліотеки

    Книга – в дарунок бібліотеці

    Книги завжди посідали особливе місце в житті людей. Вони – незмінні супутники кожного, хто прагне розвитку особистості, духовного та інтелектуального збагачення.

    Тому кожна зустріч із новим творінням видавничого мистецтва залишає незабутній слід в душі.

    За останні десять років дитяче книговидання в Україні зробило величезний крок уперед. Щороку видавництва дитячої літератури презентують десятки нових цікавих і повчальних книжок, організовують різноманітні літературні конкурси, в дитячій літературі дедалі більше з’являється нових імен, та й відомі автори починають писати і для дітей. На зміну визнаним авторитетам приходять Сашко Дерманський, Іван Андрусяк, Леся Воронина, Олекса Росич, Марина Павленко, Марина та Сергій Дяченки, Зірка Мензатюк, Олександр Ільченко та багато інших неординарних авторів.

    Напередодні Дня Матері (травень, 2011) народний депутат України Володимир Вязівський подарував юним читачам Сокальської районної бібліотеки для дітей більше 70 –ти цікавих і корисних книг. Тому невдовзі її допитливі читачі зможуть насолодитися захоплюючими зустрічами з героями нових, гарно ілюстрованих книг сучасних українських авторів.

    Марія Матіос. Чотири пори життя. - Львів: ЛА «Піраміда», 2011. - 264 с.

    Книга розповідає про те, що протягом всього життя людину охоплюють пристрасті, але приходить мить - і чуттєва людина навіть у пристрасті стає філософом. «Це дослідження життя людини між двома датами - датою життя та датою смерті», - каже про свій роман письменниця.

    Нові книги Марії Матіос видані у літературній агенції «Піраміда» накладом 10 тис. екземплярів кожна. Оформлення видання належить пензлю заслуженого художника України Сергія Іванова, який проілюстрував цілий ряд творів письменниці, що вийшли в «Піраміді».

     

     


    Василь Шкляр. Залишенець. Чорний ворон [ Текст].-Харків: Книжковий Клуб „Клуб Сімейного Дозвілля»”, 2010. —384 с.

    Василь Шкляр — автор бестселерів «Ключ», «Елементал», «Кров кажана», лауреат Гран-прі конкурсу «Коронація слова», літературних премій «Золоте перо», «Спіраль століть», «Золотий Бабай», 1-ї премії Ліги українських меценатів «Ярославів Вал» та інших.

    У новому романі «Залишенець», над яким автор працював майже 13 років, висвітлено одну з найдраматичніших сторінок нашої історії — повстанську боротьбу українців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Написана на документальній основі книга про лицарів лісу, гайдамаків Холодного Яру вражає художнім проникненням у переплетіння любові й ненависті, вірності та зради. Із глибин забуття виринає містична постать отамана Чорного Ворона, що переміг смерть...

     

    Лис В.С. Століття Якова [Текст] /передм. О. Забужко; внутр. оформл. Т. Коровіної.- Харків: Книжковий Клуб „Клуб сімейного Дозвілля”, 2010.-240с.

    Володимир Лис - волинський журналіст, драматург і прозаїк. Народився 1950 року на Волині - в регіоні, де ще в ті часи діяла УПА. Він є автором радіоп'єс, працює в газеті. Роман "Століття Якова" здобув Гран-прі конкурсу "Ґранд-Коронація" в рамках конкурсу рукописів "Коронація слова" в 2010 році. В журі того конкурсу була письменниця Оксана Забужко, яка написала в передмові до роману: "Направду добра книжка".

     

     

     

    Литовченко Т.І. Орлі, син Орлика /Т.І. Литовченко; худож.-ілюстратор І.І. Яхін; худож.-оформлювач О.Г. Жуков.- Харків: Фоліо, 2010.- 282с.- (Історія України в романах).

    Ім’я гетьмана Пилипа Орлика загальновідоме: сподвижник Івана Мазепи, спадкоємець його слави, автор «Пактів й конституцій законів та вольностей Війська Запорозького»… Набагато менше сучасні українці знають про його сина Григорія Орлика, який був відомим політичним і військовим діячем доби французького короля Людовіка XV, видатним дипломатом й організатором розгалуженої розвідувальної мережі, а також щирим адептом ідеї відновлення козацької держави на українських теренах. Життя Григора Орлі (саме під таким іменем гетьманич увійшов до світової історії) було сповнене небезпечних пригод, з яких він завжди виходивз честю.«Орлі, син Орлика», роман з історичного «козацького» циклу київського письменника Тимура Литовченка, став лауреатом Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс і пісенної лірики про кохання «Коронація слова».


     

    Воронина Л. У пошуках Огопого. (Нотатки навколосвітньої мандрівниці).- К.: Нора-Друк, 2010.- 176с. Мандри.

    "У пошуках Оґопоґо" - книжка відомої дитячої письменниці, яка вперше виступає як цілком "дорослий" автор, належить до одного з надактуальних літературних явищ - "тревеллога". У нашому випадку стрижнем тексту стають пошуки української ідентичності через споглядання розмаїття довколишнього світу. Індіанці крі, казковий архітектор Гундертвассер, сучасні мешканці прадавнього Криту, спокійні ґрунтовні естонці, наполегливі у відстоюванні національної гідності поляки… Їхні голоси, то потужним хором, то соло виспівують примхливу мелодію людства. Дослухайся до неї, читачу, - всі живуть, працюють, замість перейматися комплексами національної меншовартості. Не зле було б і українцям повчитися в деяких народів мистецтва просто жити - своїм, неповторним життям.


     

    Бакалець Я., Яріш Я.Із сьомого дна [ Текст] /худож. Н. Переверзєва; передм. Г. Пагутяк.- Харків: Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2011.- 400с.:іл.

    Захопливе переплетення історії та містики. Нечиста сила почала втрачати владу в Україні, де панувало щиро віруюче козацтво.
    І послав диявол на нашу землю Біду, Лихо та Недолю. Отримавши людську подобу, Недоля спокусив невинну дівчину Катерину. Вони не здогадувалися, що цей зв`язок змінить і їхні долі, і майбутнє всієї країни.
    Чи не блукає Недоля серед нас? Хто здолає посланця пекла?

     

     

     

    Андрухович Ю. Моя остання територія. Вибрані твори: Поезія, проза, естеїстика.- Львів: ЛА „Піраміда”, 2009.- 308с.

    "Один із найвідоміших і найуспішніших письменників нашого часу, Юрій Андрухович по праву є знаковою постаттю сучасної української літератури. Його твори перекладено чи не всіма європейськими мовами й вийшли окремими виданнями в десяткові країн Європи та в Америці.
    У запропонованій читачам книзі вміщено яскраві поетичні, прозові та есеїстичні тексти письменника раннього періоду творчості, які не тільки заворожують і вражають ориґінальністю і вишуканістю, а й дозволяють якнайкраще зрозуміти феномен Юрія Андруховича в cучасній літературі."

     

    Винничук Ю. Легенди Львова. Книга друга. – Львів: ЛА „Піраміда”, 2009.- 432с.: іл..

    Другий том "Легенд Львова" - продовження книги, яку так полюбили львів'яни і яка уже перекладена чеською та польською.
    До нового збірника легенд увійшли твори, опрацьовані на основі маловідомих записів та публікацій преси ХІХ - початку ХХ сторіч, давніх хронік та архівних матеріалів, а також записані від старих львів'ян Мечислава Губриновіча, Марії-Анни Голод, Степана Прийми та інших.
    Читачів чекають зустрічі з батярами, водяниками, духами, чарівниками, зі скнилівськими та холмськими мудрагелями.

     

     


    Забужко О. Музей покинутих секретів: Роман. Вид. 2-е, доп.- К.: Факт, 2009.- 832с.

    Новий роман Оксани Забужко, над яким письменниця працювала багато років, перші критики вже встигли назвати шедевром, а авторку порівняти з Достоєвським і Томасом Манном. Це – сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда — про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.

     

     

    Корній Д. Гонихмарник [ Текст] /передм. Люко Дашвар; худож. А. Єрьоміна.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2010.-336 с.: іл.

    Дара Корній (це ім'я - літературний псевдонім) народилася на Волині, і саме з Волині починається дія її роману "Гонихмарник". А зараз живе у Львові, де ця дія продовжується. Закінчила Українську академію друкарства. Пише також дитячі твори. За її словами, "Гонихмарник" - її перший "дорослий" роман, хоча головними героями його є підлітки, і читачами, мабуть, також.


     

     

    Серія “Сучасна дитяча проза”

    • Оса Ґан Шведер «Сни шовкопряда»
    • Анатолій Григорук «Волелюбний вітер»
    • Катерина Лебедєва «Птаха Корабель»
    • Іван Андрусяк, Валентина Запорожець, Микола Гриценко «Три дні казки»
    • Іван Андрусяк «Кабан дикий – хвіст великий... Друга історія Стефи і Чакалки»
    • Валєрій Куклін «Місячний Дракон»
    • Марина Павленко «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?»
    • Вітаутас Ландсбергіс «Мишка Зіта»
    • Микола Герасименко «Політ на черешні»
    • Катерина Булах «День кота»

    Серія „Золотий лелека”

    • Марина Павленко «Миколчині історії»
    • Лариса Даренська «Бабусин букет, або Квіткові казки для Ганнусі»
    • Ніна Воскресенська «Руда ворона»
    • Оксана Лущевська, Валентина Вздульська, Гавріела Шапіро, Зоряна Живка «Рiздвянi повiстi»
    • Тереза Проць «П’ять дарів»
    • Андрусяк Іван «Хто боїться зайчиків»
    • Наталка Малетич «Про Зайчика-Забудька та інші історії»

    ****************************
    • Олесь Ільченко «Як коник співати навчився»
    • Олесь Ільченко «Пригоди неприбраних іграшок»
    • Олесь Ільченко «У кого ріжки кращі»
    • Олесь Ільченко «Пригоди динозавриків»
    • Олесь Ільченко «Як крокодилу зуби лікували»
    • Олесь Ільченко «¬Мандрівка Дощинки»
    • Олесь Ільченко «Де живуть тварини?»
    • Богдан Жолдак «Гаряча Арктика»
    • Богдан Жолдак «Куцяткові цятки»

    Серія „Дивний детектив”

    • Андрій Кокотюха «Мисливці за привидами»
    • Андрій Кокотюха «Страшні історії»
    • Олесь Ільченко «Команда-14. Пастка для ґеймера»
    • Євгенія Кононенко «Бабусі також були дівчатами»
    • Олесь Ільченко «Команда-14. Медгоспіталь»
    • Олесь Ільченко «Смертельний круїз»
    • Птіцин Анатолій «Посмішка азовського крокодила»
    • Наталка та Олександр Шевченки «Команда Мрії: Все в шоколаді»
    • Лапікури Валерій і Наталя «Детектива!»
    • Богдан Жолдак «Коли генії плачуть»
    • Шевченки Наталка та Олександр «Привид у Домі Гукала»
    • Наталя та Олександр Шевченки «Як не скарб, то пожежа»
    • Олесь Ільченко «Чорне озеро кохання»
    • Андрій Кокотюха «Колекція гадів»
    • Андрій Кокотюха «Клуб Боягузів»
    • Андрій Кокотюха «Рік пригод. Полювання на Золотий кубок»

    Українська майстерня фантастики

    • Соколян Марина «Вежі та підземелля»
    • Володимир Арєнєв «Зобразіть мені рай»
    • Святослав Лоґінов «Билиця про казкового звіра»
    • Генрі Лайон Олді «Розповіді очевидців, або Архів нагляду сімох»
    • Марина та Сергій Дяченки «Крило»
    • Гуменюк Надія «Таємниця Княжої гори»

    ***************************************

    • Дмитро Степовик «Українська християнська абетка»
    • Ян Твардовський «Гербарій»
    • Біблія «Для сімейного читання з коментарями та ілюстраціями»
    • Олесь Ільченко « Бджолині родичі»
    • Олесь Ільченко «Дерева»
    • Олесь Ільченко «Наші птахи»
    • Зірка Мензатюк «Український квітник»
    • Оксана Думанська. Дитя епохи

     



    Сокальська центральна районна бібліотека ім. В.Бобинського